View Weight Class
Latest Team Results

2015 Walsh Ironman Tournament
Team Name (State) [#]
Anthony Wayne Ohio (1)
Arvada West Colo. (3)
Bakersfield High School
Bedford Bearcats
Bellbrook OH (1)
Belle Vernon, PA (Full)
Benedictine College Prep Va. (2)
Blair Academy N.J. (F)
Brecksville Ohio (F)
Broken Arrow Okla. (F)
Brunswick Ohio (5)
Calvary Chapel Calif. (3)
Canfield Ohio (4)
Central Crossing Ohio (5)
Cincinnati LaSalle Ohio (5)
Cincinnati Moeller Ohio (F)
Circleville Ohio (1)
Claymont Ohio (F)
Copley Ohio (2)
Covington Ohio (1)
CVCA Ohio (4)
Davis Utah (1)
Dayton Christian Ohio (7)
Defiance Ohio (1)
Delaware Hayes, Ohio
Delta Ohio (6)
Dixon Calif. (1)
Elyria Ohio (F)
Franklin Ohio (1)
Franklin Regional Pa. (F)
Genoa Ohio (3)
Good Counsel Md. (F)
Graham (St. Paris) Ohio (F)
Grand Junction Colo. (2)
Hoban (1)
James Madison Va. (2)
Kiski Prep Pa. (2)
Lake Catholic Ohio (2)
Legacy Colo. (1)
Lorain Ohio (2)
Lutheran West Ohio (1)
Malvern Prep Pa. (10)
Manchester Ohio (2)
Maplewood Missouri (2)
Marmion Academy illinois (F)
Martin Luther King Calif. (1)
Mason Ohio (3)
Massillon Ohio (1)
Massillon Perry Ohio (F)
McDonogh School Md. (7)
Mechanicsburg Ohio (5)
Miamisburg Ohio (2)
Montini Catholic Illinois (F)
Napoleon Ohio (1)
Oak Park River Forest Illinois (F)
Oregon Clay Ohio (2)
Orting Wash. (3)
Padua Franciscan, Ohio (3)
Perrysburg Ohio (2)
Pleasant Grove Utah (7)
Pomona Colo. (F)
Ponderosa Colo. (3)
Poudre Colo. (2)
Ranch Bernardo Calif. (5)
Reynolds Pa. (F)
Saegertown Pa. (F)
San Marino Calif. (F)
Sandusky Perkins Ohio (1)
Springboro Ohio (1)
St. Christopher Va. (5)
St. Edward Ohio (F)
St. Ignatius Ohio (3)
St. John Bosco Calif. (7)
St. Johns College D.C. (6)
St. Marys Ryken Md. (1)
St. Thomas Aquinas Fla. (1)
St. Vincent - St. Mary Ohio (3)
St. Vincent Pallotti Md. (1)
Steubenville Ohio (6)
Stilwell Okla. (1)
Sycamore Ohio (1)
Tallmadge Ohio (1)
Tampa Jesuit Fla. (4)
The Phelps School Pa. (3)
Toledo Central Catholic Ohio (2)
Trinity Christian Texas (4)
Trinity Ky. (4)
Urbana Ohio (1)
W. Geauga Ohio (1)
Wadsworth Ohio (F)
Walsh Jesuit Ohio (F)
Washington illinois (F)
Wauseon Ohio (3)
Winter Springs Fla. (1)
Wyoming Seminary Pa. (F)
   
   
 
Team: St. Edward Ohio (F)
Weight Class
Wrestler Info
W-L
Seeding
Hunter Ladnier
Age: 18    |    Grade: 12
47-6
88.68%
3
Seeding Info:   4th @ Ironman;State Runner up; 1st @ Medina; 3rd @ Cheesehead

Allan Hart
Age: 17    |    Grade: 11
38-8
82.61%
4
Seeding Info:   5th @ Ironman;State Champion;3rd @ Cheesehead;(5th @ Ironman ( 2013)

Jack Conway
Age: 18    |    Grade: 12
34-16
68.00%
8
Seeding Info:   3rd @ State; 7th @ medina; 7th @ Cheesehead

Jared Campbell
Age: 17    |    Grade: 11
31-6
83.78%
14
Seeding Info:   State Runner up ; 6th @ Medina

Bryce Andonian
Age: 14    |    Grade: 9
55-5
91.67%
Seeding Info: 3rd @ Jr. high States

Matt Kazimir
Age: 15    |    Grade: 10
37-12
75.51%
Seeding Info: State Qualifier;5th @ Medina;3rd @ Cheesehead

Josh Leidich
Age: 15    |    Grade: 10
20-8
71.43%
Seeding Info: 2nd @ Perry Pin City

Sam Dover
Age: 14    |    Grade: 9
55-5
91.67%
Seeding Info: 2nd @ Jr. High States

Isaac Collier
Age: 17    |    Grade: 12
29-15
65.91%
Seeding Info: 2nd @ Medina; 8th @ Cheesehead

Mike Carpenter
Age: 17    |    Grade: 11
20-16
55.56%
Seeding Info: 7th @ Cheesehead

Jared Leidich
Age: 17    |    Grade: 12
28-17
62.22%
Seeding Info: 6th @ Cheesehead

Tyler Stepic
Age: 17    |    Grade: 11
26-21
55.32%
Seeding Info: 7th @ medina; 6th @ Cheesehead

Cody Howard
Age: 16    |    Grade: 10
16-11
59.26%
Seeding Info:

Kevin Ward
Age: 17    |    Grade:
7-1
87.50%
Seeding Info:

Home     |     Schedule     |     Map     |     Results     |     Photos     |     History     |     Sponsors
Walsh Ironman © 2006 Privacy Policy Terms Of Use